R5F61663RD50BGV
- 제조업체 부품 번호:
- R5F61663RD50BGV
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 384KB ROM 176LFBGA
- Connectivity :
- EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, UART/USART, USB
- Core Processor :
- H8SX
- Data Converters :
- A/D 8x10b SAR; D/A 2x8b
- Number of I/O :
- 92
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External, Internal
- Package / Case :
- 176-LFBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Type :
- ROM
- RAM Size :
- 40K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Supplier Device Package :
- 176-LFBGA (13x13)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V