LTC3621EMS8E-23.3#PBF
제조업체 부품 번호:
LTC3621EMS8E-23.3#PBF
제조업체/브랜드:
Linear Technology
설명의 일부:
LTC3621 - 17V, 1A, 2MHZ SYNCHRON
제조사 :
Linear Technology
제품 카테고리 :
전압 조정기 - DC DC 스위칭 조정기
Current - Output :
1A
Frequency - Switching :
2.25MHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package :
8-MSOP-EP
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Input (Max) :
17V
Voltage - Input (Min) :
2.7V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V