LTC1682IS8-3.3#TRPBF
제조업체 부품 번호:
LTC1682IS8-3.3#TRPBF
제조업체/브랜드:
Linear Technology
설명의 일부:
DOUBLER CHARGE PUMP W/LOW NOISE
제조사 :
Linear Technology
제품 카테고리 :
전압 조정기 - DC DC 스위칭 조정기
Current - Output :
50mA
Frequency - Switching :
550kHz
Function :
Step-Up/Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package :
8-SO
Synchronous Rectifier :
No
Topology :
Charge Pump
Voltage - Input (Max) :
4.4V
Voltage - Input (Min) :
1.8V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V