LTC1503IS8-1.8#PBF
제조업체 부품 번호:
LTC1503IS8-1.8#PBF
제조업체/브랜드:
Linear Technology
설명의 일부:
HIGH EFFICIENCY INDUCTORLESS STE
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Linear Technology
제품 카테고리 :
전압 조정기 - DC DC 스위칭 조정기
Current - Output :
100mA
Frequency - Switching :
600kHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SO
Synchronous Rectifier :
No
Topology :
Charge Pump
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Input (Min) :
2.4V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V