PIC18LF46K40-E/MVVAO
제조업체 부품 번호:
PIC18LF46K40-E/MVVAO
제조업체/브랜드:
Microchip Technology
설명의 일부:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40UQFN
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Microchip Technology
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Core Processor :
PIC
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 35x10b; D/A 1x5b
EEPROM Size :
1K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
36
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
40-UFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
64KB (32K x 16)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
3.6K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
40-UQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V