KX161CJ16F40FBBNT
- 제조업체 부품 번호:
- KX161CJ16F40FBBNT
- 제조업체/브랜드:
- Infineon Technologies
- 설명의 일부:
- IC MCU 16BIT 128KB FLASH
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Infineon Technologies
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- CANbus, EBI/EMI, I²C, SLDM, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- C166SV2
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 12x8/10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Number of I/O :
- 99
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- Peripherals :
- PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 128KB (128K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 8K x 8
- Speed :
- 40MHz
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.35V ~ 2.7V