ATXMEGA32A4U-CNR
- 제조업체 부품 번호:
- ATXMEGA32A4U-CNR
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 8/16BIT 32KB FLSH 49VFBGA
- 제조사 :
- Microchip Technology
- Connectivity :
- I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
- Data Converters :
- A/D 12x12b; D/A 2x12b
- EEPROM Size :
- 1K x 8
- Number of I/O :
- 34
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- 49-VFBGA
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Program Memory Size :
- 32KB (16K x 16)
- RAM Size :
- 4K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 49-VFBGA (5x5)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.6V ~ 3.6V