ATXMEGA16A4U-M7R
- 제조업체 부품 번호:
- ATXMEGA16A4U-M7R
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44VQFN
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Microchip Technology
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
- Core Processor :
- AVR
- Core Size :
- 8/16-Bit
- Data Converters :
- A/D 12x12b; D/A 2x12b
- EEPROM Size :
- 1K x 8
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 34
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 105°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 44-VFQFN Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 16KB (8K x 16)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 2K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 44-VQFN (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.6V ~ 3.6V