FAN23SV15MMPX
제조업체 부품 번호:
FAN23SV15MMPX
제조업체/브랜드:
Fairchild Semiconductor
설명의 일부:
SWITCHING REG, VOLTAGE-MODE, 15A
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Fairchild Semiconductor
제품 카테고리 :
전압 조정기 - DC DC 스위칭 조정기
Current - Output :
15A
Frequency - Switching :
200kHz ~ 1MHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Adjustable
Package / Case :
34-PowerTFQFN
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
34-PQFN (5.5x5)
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Input (Max) :
15V
Voltage - Input (Min) :
7V
Voltage - Output (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
0.6V