FAN5307S18X
제조업체 부품 번호:
FAN5307S18X
제조업체/브랜드:
Fairchild Semiconductor
설명의 일부:
SWITCHING REGULATOR
제조사 :
Fairchild Semiconductor
제품 카테고리 :
전압 조정기 - DC DC 스위칭 조정기
Current - Output :
300mA
Frequency - Switching :
1MHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
2.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V