FAN5362UC27X
제조업체 부품 번호:
FAN5362UC27X
설명의 일부:
SWITCHING REGULATOR, VOLT-MODE
재고 상태:
1,335
Current - Output :
500mA
Frequency - Switching :
3MHz
Function :
Step-Down
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
6-UFBGA, WLCSP
Supplier Device Package :
6-WLCSP (1.23x0.88)
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
2.9V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.7V