ILC6383CIR33X
제조업체 부품 번호:
ILC6383CIR33X
제조업체/브랜드:
Fairchild Semiconductor
설명의 일부:
SWITCHING REGULATOR
재고 상태:
3,940
제조사 :
Fairchild Semiconductor
제품 카테고리 :
전압 조정기 - DC DC 스위칭 조정기
Current - Output :
1A (Switch)
Frequency - Switching :
300kHz
Function :
Step-Up
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-MSOP
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Boost
Voltage - Input (Max) :
3.8V
Voltage - Input (Min) :
1V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V