2D-024-010A-QFN32-C
- 제조업체 부품 번호:
- 2D-024-010A-QFN32-C
- 제조업체/브랜드:
- Helix Semiconductors
- 설명의 일부:
- 24VDC INPUT TO 12VDC & 6VDC OUTP
- 제조사 :
- Helix Semiconductors
- 제품 카테고리 :
- 전압 조정기 - DC DC 스위칭 조정기
- Current - Output :
- 300mA, 1A
- Frequency - Switching :
- 95kHz
- Function :
- Step-Down
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- 32-VFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 32-QFN (5x5)
- Synchronous Rectifier :
- No
- Topology :
- Buck
- Voltage - Input (Max) :
- 57V
- Voltage - Input (Min) :
- 20V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 48V, 12V