C0603C333M4REC7411
제조업체 부품 번호:
C0603C333M4REC7411
제조업체/브랜드:
KEMET
설명의 일부:
CAP CER 0603 33NF 16V X7R 20%
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
KEMET
제품 카테고리 :
세라믹 커패시터
Applications :
ESD Protection
Capacitance :
0.033 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V