R5F212K2SYFP#V2
- 제조업체 부품 번호:
- R5F212K2SYFP#V2
- 제조업체/브랜드:
- Renesas Electronics Corporation
- 설명의 일부:
- IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- LINbus, SIO, UART/USART
- Core Processor :
- R8C
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 9x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 25
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 105°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 32-LQFP
- Peripherals :
- POR, PWM, Voltage Detect, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 8KB (8K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 1K x 8
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 32-LQFP (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.2V ~ 5.5V