UPSD3233B-40T6T
- 제조업체 부품 번호:
- UPSD3233B-40T6T
- 제조업체/브랜드:
- STMicroelectronics
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 160KB FLASH 52LQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- STMicroelectronics
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- I²C, UART/USART
- Core Processor :
- 8032
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- A/D 4x8b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 37
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 52-LQFP
- Peripherals :
- LVR, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 160KB (160K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 8K x 8
- Speed :
- 40MHz
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.5V ~ 5.5V