R5F562N7ADFB#V0
제조업체 부품 번호:
R5F562N7ADFB#V0
제조업체/브랜드:
Renesas Electronics Corporation
설명의 일부:
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 144LQFP
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
EBI/EMI, I²C, SCI, SPI, USB
Core Processor :
RX
Core Size :
32-Bit Single-Core
Data Converters :
A/D 8x10/12b; D/A 2x10b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
103
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
144-LQFP
Peripherals :
DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Program Memory Size :
384KB (384K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
64K x 8
Speed :
100MHz
Supplier Device Package :
144-LFQFP (20x20)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V