AOZ2264QI-15
제조업체 부품 번호:
AOZ2264QI-15
제조업체/브랜드:
Alpha and Omega Semiconductor, Inc.
설명의 일부:
IC REG BUCK ADJ 15A 23QFNB
재고 상태:
29,777
제조사 :
제품 카테고리 :
전압 조정기 - DC DC 스위칭 조정기
Current - Output :
15A
Frequency - Switching :
1MHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Adjustable
Package / Case :
23-PowerTFQFN
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
23-QFNB (4x4)
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Input (Max) :
24V
Voltage - Input (Min) :
2.7V
Voltage - Output (Max) :
20.4V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
0.6V