UF360AAA12-H1C4A
- 제조업체 부품 번호:
- UF360AAA12-H1C4A
- 제조업체/브랜드:
- Mechatronics
- 설명의 일부:
- IMPELLER 360X167MM 115VAC
- 재고 상태:
- 6
- 제조사 :
- Mechatronics
- 제품 카테고리 :
- AC 팬
- Air Flow :
- 1645.0 CFM (46.06m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cUL, TUV, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Motorized Impellers
- Features :
- Permanent Split Capacitor Motor
- Ingress Protection :
- Noise :
- 70.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 270W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 1600 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 360mm Dia
- Static Pressure :
- 2.200 in H2O (548.0 Pa)
- Termination :
- 4 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- 11 lbs (5 kg)
- Width :
- 167.3mm