R5F61655N50FPV
- 제조업체 부품 번호:
- R5F61655N50FPV
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 512KB FLASH 120LQFP
- Connectivity :
- EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SmartCard, USB
- Core Processor :
- H8SX
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 8x10b; D/A 2x8b
- Number of I/O :
- 75
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 120-LQFP
- Peripherals :
- DMA, LVD, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Not For New Designs
- Program Memory Size :
- 512KB (512K x 8)
- RAM Size :
- 40K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Supplier Device Package :
- 120-LQFP (14x14)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V