RKF052401200
제조업체 부품 번호:
RKF052401200
제조업체/브랜드:
BriskHeat
설명의 일부:
LONG-LENGTH SILICONE RUBBER HEAT
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
BriskHeat
제품 카테고리 :
열 테이프, 열 담요 및 히터
Approval Agency :
CE
Attachment Method :
No Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Color :
Brown
Diameter :
Features :
Leads Potted, User Selectable Voltage
Length :
100' (30.48m)
Length - Lead Wire :
10.000" (254.00mm)
Material :
Silicone Rubber
Material - Insulation :
Power (Watts) :
600 W
Product Status :
Active
Resistance :
Shape :
Rectangular
Temperature Rating :
450°F (232°C)
Termination :
Wire Leads
Thickness :
Type :
Heat Tape
Voltage :
240V
Watt Density @ 12V :
1 W/in²
Width :
0.500" (12.70mm)