AT90PWM3B-16SU
- 제조업체 부품 번호:
- AT90PWM3B-16SU
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32SOIC
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Microchip Technology
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- SPI, UART/USART
- Core Processor :
- AVR
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- A/D 11x10b; D/A 1x10b
- EEPROM Size :
- 512 x 8
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 27
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 32-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 8KB (8K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 512 x 8
- Speed :
- 16MHz
- Supplier Device Package :
- 32-SOIC
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.7V ~ 5.5V