OA172SAPL-11-1TBIP55
- 제조업체 부품 번호:
- OA172SAPL-11-1TBIP55
- 설명의 일부:
- FAN AXIAL 172X38MM 115VAC TERM
- 재고 상태:
- 8
- Air Flow :
- 228.0 CFM (6.38m³/min)
- Features :
- Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- IP55 - Dust Protected, Water Resistant
- Noise :
- 58.0dB
- Operating Temperature :
- -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
- Power (Watts) :
- 28.00W
- RPM :
- 3400 RPM
- Size / Dimension :
- Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
- Static Pressure :
- 0.870 in H2O (216.7 Pa)
- Termination :
- 2 Terminals
- Voltage - Rated :
- 115VAC
- Weight :
- 1.6 lbs (725.7 g)
- Width :
- 38.50mm