W78L812A24DL
제조업체 부품 번호:
W78L812A24DL
제조업체/브랜드:
Nuvoton Technology Corporation
설명의 일부:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Nuvoton Technology Corporation
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
EBI/EMI, UART/USART
Core Processor :
8051
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Through Hole
Number of I/O :
32
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
40-DIP
Peripherals :
LED, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
8KB (8K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
256 x 8
Speed :
24MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.4V ~ 5.5V