DS2250T-32-16+
- 제조업체 부품 번호:
- DS2250T-32-16+
- 제조업체/브랜드:
- Analog Devices, Inc.
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 32KB NVSRAM 40SIMM
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Analog Devices, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- SIO, UART/USART
- Core Processor :
- 8051
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 32
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 40-SIMM
- Peripherals :
- Power-Fail Reset, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 32KB (32K x 8)
- Program Memory Type :
- NVSRAM
- RAM Size :
- Speed :
- 16MHz
- Supplier Device Package :
- 40-SIMM
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.75V ~ 5.25V