HD64F7144FW50V
- 제조업체 부품 번호:
- HD64F7144FW50V
- 제조업체/브랜드:
- Renesas Electronics Corporation
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 256KB FLASH 112QFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- EBI/EMI, I²C, SCI
- Core Processor :
- SH-2
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 74
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 112-BQFP
- Peripherals :
- DMA, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 256KB (256K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 8K x 8
- Speed :
- 50MHz
- Supplier Device Package :
- 112-QFP (20x20)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V