LM285Z-2.5#PBF
제조업체 부품 번호:
LM285Z-2.5#PBF
제조업체/브랜드:
Linear Technology
설명의 일부:
LM285 - TWO TERMINAL VOLTAGE REF
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Linear Technology
제품 카테고리 :
전압 레퍼런스
Current - Cathode :
20 µA
Current - Output :
20 mA
Current - Supply :
Mounting Type :
Through Hole
Noise - 0.1Hz to 10Hz :
Noise - 10Hz to 10kHz :
120µVrms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Product Status :
Active
Reference Type :
Shunt
Supplier Device Package :
TO-92-3
Temperature Coefficient :
20ppm/°C Typical
Tolerance :
±1.5%
Voltage - Input :
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V