LM4040DIZ-2.5
제조업체 부품 번호:
LM4040DIZ-2.5
설명의 일부:
TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE,
재고 상태:
4,451
Current - Cathode :
70 µA
Current - Output :
15 mA
Current - Supply :
Mounting Type :
Through Hole
Noise - 0.1Hz to 10Hz :
Noise - 10Hz to 10kHz :
35µVrms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Supplier Device Package :
TO-92-3
Temperature Coefficient :
150ppm/°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V