TSC80251G2D-L16CER
- 제조업체 부품 번호:
- TSC80251G2D-L16CER
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 8/16BIT ROMLESS 44VQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Microchip Technology
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- EBI/EMI, I²C, Microwire, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- C251
- Core Size :
- 8/16-Bit
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 32
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 44-LQFP
- Peripherals :
- POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- Program Memory Type :
- ROMless
- RAM Size :
- 1K x 8
- Speed :
- 16MHz
- Supplier Device Package :
- 44-VQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.7V ~ 5.5V