Z8F022APB020EC
- 제조업체 부품 번호:
- Z8F022APB020EC
- 제조업체/브랜드:
- Littelfuse
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Littelfuse
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- IrDA, UART/USART
- Core Processor :
- eZ8
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- A/D 4x10b
- EEPROM Size :
- 64 x 8
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of I/O :
- 6
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 8-DIP (0.300", 7.62mm)
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 2KB (2K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 512 x 8
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.7V ~ 3.6V