Z8F3201VN020SC
제조업체 부품 번호:
Z8F3201VN020SC
설명의 일부:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC
Data Converters :
A/D 8x10b
Number of I/O :
31
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
44-LCC (J-Lead)
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
RAM Size :
2K x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V