Z8PE003SZ010EC00TR
제조업체 부품 번호:
Z8PE003SZ010EC00TR
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
IC MCU 8BIT 1KB OTP 18SOIC
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
Core Processor :
Z8
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
14
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
1KB (1K x 8)
Program Memory Type :
OTP
RAM Size :
64 x 8
Speed :
10MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V