Z8F4802AR020SC00TR
제조업체 부품 번호:
Z8F4802AR020SC00TR
설명의 일부:
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64LQFP
Data Converters :
A/D 12x10b
Number of I/O :
46
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
64-LQFP
Program Memory Size :
48KB (48K x 8)
RAM Size :
4K x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 3.6V