LM4040CIM-10.0
제조업체 부품 번호:
LM4040CIM-10.0
제조업체/브랜드:
National Semiconductor
설명의 일부:
VOLTAGE REFERENCE
재고 상태:
3,824
제조사 :
National Semiconductor
제품 카테고리 :
전압 레퍼런스
Current - Cathode :
103 µA
Current - Output :
15 mA
Current - Supply :
Mounting Type :
Surface Mount
Noise - 0.1Hz to 10Hz :
Noise - 10Hz to 10kHz :
180µVrms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
Fixed
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Reference Type :
Shunt
Supplier Device Package :
8-SOIC
Temperature Coefficient :
100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Input :
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
10V