LM4120AIM5-2.0-NS
제조업체 부품 번호:
LM4120AIM5-2.0-NS
제조업체/브랜드:
National Semiconductor
설명의 일부:
THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
National Semiconductor
제품 카테고리 :
전압 레퍼런스
Current - Cathode :
Current - Output :
5 mA
Current - Supply :
275µA
Mounting Type :
Surface Mount
Noise - 0.1Hz to 10Hz :
20µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz :
36µVp-p
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
Fixed
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Active
Reference Type :
Series
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Temperature Coefficient :
50ppm/°C
Tolerance :
±0.2%
Voltage - Input :
2V ~ 12V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.048V