AT87F55WD-24JI
- 제조업체 부품 번호:
- AT87F55WD-24JI
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44PLCC
- 제조사 :
- Microchip Technology
- Number of I/O :
- 32
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 44-LCC (J-Lead)
- Peripherals :
- WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 20KB (20K x 8)
- Program Memory Type :
- OTP Quick FLASH
- RAM Size :
- 256 x 8
- Speed :
- 24MHz
- Supplier Device Package :
- 44-PLCC (16.6x16.6)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4V ~ 5.5V