AT87F55WD-24AI
- 제조업체 부품 번호:
- AT87F55WD-24AI
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44TQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Microchip Technology
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- UART/USART
- Core Processor :
- 8051
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 32
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 44-TQFP
- Peripherals :
- WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 20KB (20K x 8)
- Program Memory Type :
- OTP Quick FLASH
- RAM Size :
- 256 x 8
- Speed :
- 24MHz
- Supplier Device Package :
- 44-TQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4V ~ 5.5V