PIC17C762T-33I/PT
- 제조업체 부품 번호:
- PIC17C762T-33I/PT
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 16KB OTP 80TQFP
- Connectivity :
- I²C, SPI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 16x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 66
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 80-TQFP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 16KB (8K x 16)
- Program Memory Type :
- OTP
- RAM Size :
- 678 x 8
- Speed :
- 33MHz
- Supplier Device Package :
- 80-TQFP (12x12)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.5V ~ 5.5V