CY8C26443-24PI
- 제조업체 부품 번호:
- CY8C26443-24PI
- 제조업체/브랜드:
- Infineon Technologies
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28DIP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Infineon Technologies
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- SPI, UART/USART
- Core Processor :
- M8C
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- A/D 1x8b, 1x11b, 1x12b; D/A 1x9b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of I/O :
- 24
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 28-DIP (0.300", 7.62mm)
- Peripherals :
- LVD, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 16KB (16K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 256 x 8
- Speed :
- 24MHz
- Supplier Device Package :
- 28-PDIP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.25V