CY8C26233-24SI
- 제조업체 부품 번호:
- CY8C26233-24SI
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC
- Connectivity :
- SPI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 1x8b, 1x11b, 1x12b; D/A 1x9b
- Number of I/O :
- 16
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 8KB (8K x 8)
- RAM Size :
- 256 x 8
- Speed :
- 24MHz
- Supplier Device Package :
- 20-SOIC
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.25V