AT91M63200-25AI
제조업체 부품 번호:
AT91M63200-25AI
제조업체/브랜드:
Microchip Technology
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Microchip Technology
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
EBI/EMI, SPI, UART/USART
Core Processor :
ARM7®
Core Size :
16/32-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
58
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
176-LQFP
Peripherals :
POR, WDT
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
Program Memory Type :
ROMless
RAM Size :
2K x 8
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
176-TQFP (24x24)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V