Z8PE002HZ010SC
- 제조업체 부품 번호:
- Z8PE002HZ010SC
- 제조업체/브랜드:
- Littelfuse
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 512B OTP 20SSOP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Littelfuse
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- Core Processor :
- Z8
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 14
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Program Memory Size :
- 512B (512 x 8)
- Program Memory Type :
- OTP
- RAM Size :
- 64 x 8
- Speed :
- 10MHz
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V