PIC16C58B-20I/SO
- 제조업체 부품 번호:
- PIC16C58B-20I/SO
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 3KB OTP 18SOIC
- Number of I/O :
- 12
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Peripherals :
- POR, WDT
- Program Memory Size :
- 3KB (2K x 12)
- RAM Size :
- 73 x 8
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 18-SOIC
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 5.5V