PIC16C620-20I/P
- 제조업체 부품 번호:
- PIC16C620-20I/P
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Microchip Technology
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- Core Processor :
- PIC
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of I/O :
- 13
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 18-DIP (0.300", 7.62mm)
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 896B (512 x 14)
- Program Memory Type :
- OTP
- RAM Size :
- 80 x 8
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 18-PDIP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 6V