AT89LP51RC2-20MU
- 제조업체 부품 번호:
- AT89LP51RC2-20MU
- 제조업체/브랜드:
- Atmel (Microchip Technology)
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN
- 제조사 :
- Atmel (Microchip Technology)
- Connectivity :
- EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 7x10b
- Number of I/O :
- 40
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 44-VFQFN Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 32KB (32K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 1.375K x 8
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 44-VQFN (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.4V ~ 5.5V