LPC11U36FBD64/401,
제조업체 부품 번호:
LPC11U36FBD64/401,
제조업체/브랜드:
NXP Semiconductors
설명의 일부:
LPC11U36 - Cortex-M0+/M0 RISC Mi
재고 상태:
891
제조사 :
NXP Semiconductors
제품 카테고리 :
마이크로컨트롤러
Connectivity :
I²C, Microwire, SmartCard, SPI, SSP, UART/USART, USB
Core Processor :
ARM® Cortex®-M0
Core Size :
32-Bit
Data Converters :
A/D 8x10b SAR
EEPROM Size :
4K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
54
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
64-LQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
96KB (96K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
10K x 8
Speed :
50MHz
Supplier Device Package :
64-LQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V