D12674RVFQ33V
- 제조업체 부품 번호:
- D12674RVFQ33V
- 제조업체/브랜드:
- Renesas Electronics Corporation
- 설명의 일부:
- D12674 - High-end MCUs for Autom
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- IrDA, SCI, UART/USART
- Core Processor :
- H8S/2600
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 12x10b SAR; D/A 4x8b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 103
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C (TA)
- Oscillator Type :
- External, Internal
- Package / Case :
- 144-LQFP
- Peripherals :
- DMA, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- Program Memory Type :
- ROMless
- RAM Size :
- 32K x 8
- Speed :
- 33MHz
- Supplier Device Package :
- 144-LQFP (20x20)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V