S912ZVHL32F1VLL
- 제조업체 부품 번호:
- S912ZVHL32F1VLL
- 제조업체/브랜드:
- NXP Semiconductors
- 설명의 일부:
- IC MCU 16BIT 32KB FLASH 100LQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- NXP Semiconductors
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI
- Core Processor :
- HCS12Z
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 4x10b SAR
- EEPROM Size :
- 2K x 8
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 73
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Oscillator Type :
- External, Internal
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Peripherals :
- DMA, LCD, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 32KB (32K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 2K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 100-LQFP (14x14)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 5.5V ~ 18V