AT89S51-24AU
- 제조업체 부품 번호:
- AT89S51-24AU
- 제조업체/브랜드:
- Atmel (Microchip Technology)
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP
- 제조사 :
- Atmel (Microchip Technology)
- Number of I/O :
- 32
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 44-TQFP
- Peripherals :
- WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 4KB (4K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 128 x 8
- Speed :
- 24MHz
- Supplier Device Package :
- 44-TQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4V ~ 5.5V