14UL1007STRBLA500
제조업체 부품 번호:
14UL1007STRBLA500
제조업체/브랜드:
Remington Industries
설명의 일부:
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 500'
재고 상태:
37
제조사 :
Remington Industries
제품 카테고리 :
단일 컨덕터 케이블(훅업 와이어)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
41/30
Features :
Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket (Insulation) Diameter :
0.105" (2.67mm)
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Black
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
105°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 1007
Voltage :
300V
Wire Gauge :
14 AWG